Понеділок, 6 Грудня, 2021
No menu items!

Приклад рекламного баннеру

Раді пропонують збільшити штрафи й тюремні строки за «п’яні» ДТП

Зараз читають

Поради лікаря: Після перенесеної “корони” не бігти, але і не лежати”

Так загалом можна охарактеризувати принципи життя відразу після перенесеної «корони». Укрінформ зібрав поради досвідчених лікарів. Передає Новини як на долоні. Після...

У Львові на 102-му році життя померла зв’язкова Шухевича Ольга Ільків

У Львові на 102-му році життя померла Ольга Ільків, зв'язкова головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича. Як інформує Новини як...

На Донеччині СБУ затримала бойовика «ДНР» зі штурмового підрозділу «Сомалі»

Найманця РФ, який входив до складу штурмового підрозділу НЗФ т.зв. "ДНР", затримано у Донецькій області. Про це інформує Новини як...

Група народних депутатів, серед яких члени Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, зареєстрували в парламенті законопроєкт про посилення кримінальної відповідальності за  «п’яні» ДТП.

Як передає Новини як на долоні, текст документу оприлюднено на сайті ВР.

Так, проєктом закону №6240-2 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за кримінальні правопорушення проти безпеки руху та експлуатації транспорту”, зокрема, пропонується запровадити кримінальну відповідальність для осіб, які допустили (передали) до керування транспортним засобом людину, яка перебуває в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, або яка не має права на керування транспортним засобом, якщо сталася ДТП, в результаті якої потерпілий отримав тяжке тілесне ушкодження, ушкодження середньої тяжкості, або смерть. За відповідне правопорушення передбачається штраф від однієї до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 грн до 51 000 грн) або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до п’яти років з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з відповідальністю за технічний стан або експлуатацію транспортних засобів, на строк до трьох років або без такого.

Наразі така відповідальність передбачена лише для осіб, що відповідальні за технічний стан або експлуатацію транспортних засобів, та відсутня у водіїв (власників), що передали свій транспортний засіб для керування іншим особам у стані сп’яніння або які на мають прав на керування.

Окрім цього, законопроєктом пропонується встановити, що порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, якщо це спричинило смерть потерпілого, карається позбавленням волі на строк від восьми до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від десяти до п’ятнадцяти років (наразі відповідне правопорушення карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років).

Зазначені вище діяння, якщо вони спричинили загибель кількох осіб, караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від п’ятнадцяти до двадцяти років (наразі – позбавлення волі від семи до дванадцяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від семи до десяти років).

Водночас такі дії, вчинені повторно, караються позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років із позбавленням права керувати транспортними засобами строком на двадцять років (наразі таке положення відсутнє).

Також слідкуйте за  Новини як на долоні у Facebook

ФОТО: ілюстративне

Приклад рекламного баннеру

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Приклад рекламного баннеру

Останні новини

Поради лікаря: Після перенесеної “корони” не бігти, але і не лежати”

Так загалом можна охарактеризувати принципи життя відразу після перенесеної «корони». Укрінформ зібрав поради досвідчених лікарів. Передає Новини як на долоні. Після...

Більше новин

Приклад рекламного баннеру