Понеділок, 18 Жовтня, 2021
No menu items!

Приклад рекламного баннеру

Профілактика наркоманії серед молоді

Зараз читають

ДСНС: За тиждень вогонь забрав життя 32 людей в Україні

Протягом минулого тижня (з 11.10 по 17.10) на водних об'єктах України загинули 7 осіб, під час пожеж - 32...

Сьогодні – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Сьогодні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований Європарламентом у 2007 році.Щороку сотні тисяч чоловіків, жінок і дітей...

Сьогодні відбудеться брифінг Вітренка щодо сертифікації Nord Stream 2

У понеділок, 18 жовтня, о 15.00 відбудеться брифінг голови правління НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка на тему "Сертифікація оператора...

Проблема наркоманії сьогодні дуже гостра, вживання неповнолітніми, юнаками і дівчатами наркотичних речовин стає небезпечним соціальним явищем. Наркотики руйнують психіку молодих людей, зумовлюють відмову від здорового способу життя, породжують мотиви прийняття хибних рішень. Саме тому, є вкрай важливим зрозуміти, що таке наркотики, щоб краще усвідомлювати шкоду, яка спричинена їх споживанням.

Інформує Новини як на долоні.

Наркоманія – це хвороба, що виникає внаслідок вживання наркотичних речовин та призводить до глибокого руйнування організму і навіть смерті. Якщо наркоман не отримує наркотик тривалий час, у нього з’являються болісні відчуття, які не кожен витримує і може навіть померти. Підлітки вживають наркотики у шість разів частіше, ніж люди інших вікових груп.

Наркотичний вплив – обширне питання, яке несе масу негативу для систем організму. Не розуміння конкретної шкоди наркотиків – основна причина такої кількості наркозалежних. Незалежно від походження, наркотична речовина – отрута, що руйнує людський організм. Наркотики проникають всередину і стають його частиною, зачіпаючи ендокринні та біохімічні процеси.

 Вплив наркотичних речовин на серце

Механізм впливу різниться в залежності від типу речовини:

  • Опіати пригнічують роботу центру серцевого м’яза, знижують тиск і швидкість серцебиття, призводять до кисневого голодування. Найпопулярнійші серед них героїн і морфін.
  • Стимулятори підвищують швидкість биття серця, тиск і навантаження на серцевий м’яз. Також підвищується температура тіла і відбувається спазм судин. Поширені – екстазі, кокаїн та амфетамін.

Підсумок в обох випадках плачевний – інфаркти, аритмії, серцева недостатність і дистрофія серцевого м’яза.

Вплив на дихальну систему

Дихальні шляхи страждають не тільки від речовин, які розкурюють. Наркотики, що вживаються іншими способами пригнічують центр мозку, що відповідає за кашель. Відсутність цієї функції не дає звільняти легені від частинок і захищати їх. Це провокує розмноження шкідливих бактерій і виникнення інфекційних захворювань.

 Шкода травному тракту

Погіршення роботи шлунково-кишкового тракту відбувається через пригнічення регуляційних процесів, зменшення вироблення шлункового соку і порушення моторики. Наркотичні речовини знижують апетит, погіршують засвоюваність їжі, викликають запори і спазми. Проблеми зі шлунком ведуть до авітамінозу і отруєнь.
Печінка перша стикається з впливом наркотиків, а згодом перестає справлятися зі своєю роботою. Токсини не переробляються і поширюються по організму, отруюючи продуктами розпаду наркотичних речовин.

Вплив на кістки

Наркотики синтетичного походження викликають гниття кісткових тканин і стають причиною розвитку остеомієліту, який руйнує кістки. Через підвищений впливу хвороби на щелепи у наркоманів лице стає асиметричним. Гній сочиться з свищів, а в роті видніється оголена кістка. Це супроводжується огидним запахом гниючої плоті. Також підвищується крихкість опорного апарату і зубів.

Зміни в нервовій системі людини

Кожне надходження наркотику супроводжується різким звуженням судин. За допомогою цього організм намагається захистити мозок від інтоксикації. Але в цей момент, крім отрути, в мозкові тканини не надходить кисень і необхідні корисні речовини. Підсумок – загибель нервових клітин і порушення процесів метаболізму.

Не можна на 100% визначити які наслідки викличе наркотична залежність у конкретної людини – все залежить від постраждалих відділів мозку.
Вплив наркотичних речовин на майбутнє потомство:

  • У жінок: Плід не захищений від впливу токсинів, що може спричинити незворотні зміни на генетичному рівні. Викликає мутації, каліцтво, пороки внутрішніх органів та інше.
  • У чоловіків: Постійний вплив токсинів на статеві клітини фатально знижує їх якість, відбувається зміна структури сперматозоїда, він стає млявим і нездатним запліднити яйцеклітину. Якщо зачаття відбулося ризик неповноцінності потомства дуже великий.

Наркоманія в наш час досягла масштабів епідемії. Її  поширення йде на багато швидше, ніж вживаються заходи щодо боротьби із цим страшним явищем. Тому важливе значення в сучасному суспільстві набуває профілактика наркоманії. Вона передбачає комплекс заходів, що попереджають прояви наркоманії.

Хороша профілактична робота серед підлітків дає відчутні результати і вона повинна вестись постійно і в широких масштабах.

Правильно проведені профілактичні заходи серед підлітків обов’язково стануть стримуючим фактором і зменшать кількість молодих людей до вживання  наркотичних засобів.

Також слідкуйте за  Новини як на долоні у Facebook

ФОТО: ілюстративне

Приклад рекламного баннеру

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Приклад рекламного баннеру

Останні новини

ДСНС: За тиждень вогонь забрав життя 32 людей в Україні

Протягом минулого тижня (з 11.10 по 17.10) на водних об'єктах України загинули 7 осіб, під час пожеж - 32...

Більше новин

Приклад рекламного баннеру